Učenik SŠBJJ postao eTwinning ambasador!

Srednja škola Ban Josip Jelačić, osim što nosi titulu eTwinnig škole te sudjeluje u brojnim europskim projektima,  može se pohvaliti i titulom učenika eTwinning ambasadora.

Mihovil Grubišić, učenik 3.b razreda pod mentorstvom je profesorice Slavice Gojević u okviru natječaja Agencije za mobilnost i programe Europske unije za učenike srednjih škola izradio rad na zadanu temu klimatskih promjena koji mu je priskrbio titulu ovogodišnjeg učeničkog eTwinning ambasadora u Hrvatskoj, koju će obnašati do lipnja 2021. godine. Naime, eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ i predstavlja zajednicu škola u Europi te platformu za odgojno-obrazovne djelatnike. Riječ je portalu namijenjenom međunarodnoj suradnji i usavršavanju profesora gdje članovi mogu komunicirati, surađivati, razmjenjivati znanja te razvijati međunarodne projekte u koje su uključeni njihovi učenici.

Cilj natječaja bio je odabrati učenika koji će surađivati s Agencijom i Nacionalnom službom za podršku, promicati međunarodne projekte te potaknuti vršnjake na sudjelovanje u istima. Mihovil je zasluženu titulu priskrbio  stvaranjem videozapisa u na temu učitelja/nastavnika budućnosti te esejem na temu klimatskih promjena.

Od učenika ambasadora očekuje se suradnja s Nacionalnom službom za podršku eTwinningu u vidu promidžbe eTwinninga. Ambasador će u pratnji svog mentora gostovati na eTwinning edukacijskim i promotivnim aktivnostima u organizaciji Nacionalne službe za podršku eTwinningu, Ministarstva znanosti i obrazovanja i/ili Europske komisije, a u skladu sa svojim mogućnostima i obvezama.

Učenici ambasadori ostvaruju pravo na jedno europsko eTwinning događanje godišnje u pratnji svog mentora, a ove godine to će biti međunarodna eTwinning  konferencija u listopadu 2020. godine u Ateni.

Objavio : admin, 11.03.2020 13:44