industrija 4.0

ESLC - European Survey on Language Competences

Učenici naše škole su uključeni u veliko europsko istraživanje jezičnih kompetencija (sposobnosti služenja) stranih jezika (ESLC - European Survey on Language Competences). Istraživanje na razini Republike Hrvatske koordinira Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja (koji provodi Državnu maturu, nacionalne ispite…), a iz naše zemlje sudjeluju 72 srednje škole.
Prvi korak u provođenju istraživanja bio je na redovnom satu engleskog jezika gdje su svi učenici prvih razreda naše škole (4-god. programi) ispunjavali kraći test dok je u drugi korak metodom slučajnog odabira uključeno 25 učenika. Ova faza se sastoji od testiranja i anketiranja, a provest će se u četvrtak, 25. veljače 2010. godine. Odabir učenika se nije provodio na razini Hrvatske već za sve zemlje sudionice u Engleskoj (Cambridge), gdje je organizacijsko središte konzorcija koji provodi projekt (vidi letak).

Testiranje traje od 9,00 do 11,35 sati, uz pauzu, u trajanju od 15 do 30 minuta. Potpuno je anonimno, a samo bodovanje se također provodi u Engleskoj. Povratnu informaciju o rezultatima dobit ćemo samo na razini Hrvatske (ne na razini škole), ali smo zadovoljni doprinosom koji ćemo sudjelovanjem učenika naše škole dati u usporedbi jezičnih kompetencija hrvatskih i europskih srednjoškolaca.

PEDAGOG I ŠKOLSKI
KOORDINATOR ESLC-a

Objavio : admin, 24.02.2010 23:53

Virtualna šetnja

Učenička zadruga

Višejezičnost

STEAM WEB

E-potvrde

SSBJJ @ srednja.hr

OVDJE_2021_v3

Školski kurikulum daje pregled izborne nastave, izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, stručnih posjeta i ekskurzija, te posebnih projekata naše škole. Preuzeti ga možete na linku ispod.

sk_2021/2022_v1

Godišnji plan i program rada 2021 -2022 v1

Dokumenti i obrasci za prijevoz
(PREUZMI 01.09.2021)