FILMU „SIMBOLI MRŽNJE“ POSEBNA POHVALA NA DRŽAVNOJ REVIJI U KARLOVCU

U Karlovcu se od 23. do 27. lipnja održala 20. Filmska revija mladeži i 8. Four river film festival gdje su nakon stroge selekcije odabrana 72 filma i prikazana u službenoj konkurenciji. Kvaliteta filmova je doista bila impresivna, a naš film „Simboli mržnje“ dobitnik je Posebne pohvale (Special mention) u kategoriji dokumentarnog filma. Bili smo, dakle, samo na korak od osvajanja nagrade za najbolji film, no sportski čestitamo pobjedničkom filmu mladih filmaša iz Gunje.

Da se ne bi dalje hvalili sami, prenosimo dio službene kritike filma, od članova stručnog žirija:

„… ovaj vrlo važan dokumentarac solidne realizacije čije autore valja pohvaliti i zbog same činjenice da su se odlučili baviti ovako ozbiljnom temom. Ovaj bi se film mogao uspješno koristiti i u edukativne svrhe…“ (Ana Đorđić)

„Baš kao u ovom preglednom i informativnom dokumentarnom prikazu onoga što je mržnja bila i što još uvijek jest… Relevantni sugovornici i značajna tema dobili su mjesno ruho i univerzalnu važnost. Filmski koherentno i društveno potrebno.“ (Boško Picula)

„…njegova društvena relevantnost daje mu kvalitetu i otvara potrebu da se film gleda i dijeli dalje. U pregledno izloženom materijalu možemo vidjeti što o temi misle neki od najvećih autoriteta za takva pitanja…, ali i drugi sugovornici među kojima su i mladi. Pohvala za hvatanje ukoštac s ovom važnom temom. Sudeći prema slikama društva u kojemu živimo danas, ovakvih filmova je očito premalo.“ (Ivan Kelava)

U radu Revije sudjelovali su Petra Jurić i Klara Krijan kao dio autora filma te mentor filmske skupine.

Posebne i velike čestitke upućujemo Luciji Majnarić koja je osvojila nagradu za najbolji animirani film, a radi se o filmu „Z Z Zmaj“. Lucija je učenica naše škole, a film je realizirala u produkciji naših suradnika i prijatelja u FKVK Zaprešić i uz mentora Jadranka Lopatića.

Kako nam je bilo možete pogledati na službenim stranicama festivala https://www.facebook.com/four.river.film.festival

Objavio : admin, 21.10.2015 17:23