Diseminacijski webinar prve akreditacijske godine

Srednja je škola Ban Josip Jelačić, Zaprešić s ponosom predstavila rezultate prve projektne godine Akreditacije u području odgoja i općeg obrazovanja putem webinara održanog 6. prosinca 2023. godine. Ovaj  događaj, organiziran na državnoj i međunarodnoj razini, okupio je 9 nastavnika, pedagoga i ravnatelja kako bi predstavili postignuća i inovacije ostvarene kroz različite aktivnosti.

Tri ključne vrste aktivnosti - tečajevi, praćenje nastave te grupne mobilnosti učenika - bile su središnje točke ovogodišnjeg programa, na kojima je sudjelovalo ukupno 7 nastavnika, pedagog i ravnatelj, zajedno s 3 grupe učenika. Sudionici su mobilnosti birani transparentno kroz jasno zadane kriterije (usmjerenost na inovativan pristup nastavi, sudjelovanje u školskim projektima, aktivno znanje engleskog jezika, pohađanje online tečajeva, izrada SU, organizacija projekata s učenicima nakon mobilnosti). Kroz ove aktivnosti, škola je postavila čvrste temelje za daljnje unaprjeđivanje kvalitete obrazovanja.

Ciljevi Akreditacije SŠ Ban Josip Jelačić bili su usmjereni na unaprjeđivanje kvalitete upravljanja školom, primjenu inovativnih metoda i digitalno opismenjavanje, razvijanje trasverzalnih vještina, promociju višejezičnosti, poticanje odgovornog građanstva te održivosti okoliša. Tijekom webinara, predstavljeni su krajnji rezultati prve akreditacijske godine, uključujući eKnjigu s pilotiranim scenarijima učenja i projektnim radovima proizašlim iz mobilnosti.

Ravnatelj i pedagog škole su istaknuli unaprjeđenje rada vodstva škole i mentoriranje nastavnika. Nastavnici su predstavili niz projekata na kojima su surađivali s učenicima, uključujući suradnju s muzejem o lokalnoj povijesti, multimodalni pristup kreativnoj drami, promociju višejezičnosti kroz Speak Dating, UI i višejezičnost, žene koje su upravljale svijetom, inkluzivnu, održivu i lijepu škola, aktivno građanstvo, ljudska prava, poslovno planiranje te inkluzivni pristup STEM području, među ostalim.

Mobilnost je imala značajan utjecaj na izvannastavne aktivnosti poput @visejezicnostussbjj i UZ Ban. Sudionici mobilnosti, kako učenici tako i nastavnici, aktivno su diseminirali stečeno znanje na različitim razinama - u školi, lokalnoj zajednici, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Sve aktivnosti prve akreditacijske godine mogu se detaljno proučiti na web stranici Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja i prezentaciji s webinara, pružajući uvid u postignuća i angažman škole u procesu kontinuiranog unaprjeđenja obrazovnog sustava.

Objavio : admin, 13.12.2023 21:43