Aktivnosti Sekcije za poticanje višejezičnost

Izvannastavna aktivnost Sekcija za poticanje višejezičnost aktivno je odradila i prvo polugodište ove školske godine.

U tzv. visibility magasine objavljen je članak profesorica Ankice Šarić i Helge Kraljik o COMET-om nagrađenom projektu Creativity with poetry. Članak pročitajte na poveznici i prisjetite se što smo sve radili.

Nadalje, na Europeani, europskoj digitalnoj kulturnoj baštini objavljeni su razrađeni scenariji poučavanja koje su nastavnice razradile prem provedenim projektima u sklopu naše sekcije te pod #visejezicnostussbjj. Prvi scenarij Lokalizacija ciljeva održivog razvoja (HR-CUR-747) nastavnice Helga Kraljik i željka Brezni razradile su prema eTwinning projektu #mojkrajija, a drugi Priča o čokoladi (HR-CUR-669) nastavnice Ankica Šarić i Sanja Jelaković Kühner, prema eTwinning projektu Chocolate - to eat or not to eat.

Multimodanal pismenost jedna je od tema naših aktivnosti: učenici ju proučavaju i razvijaju s aspekta medijske pismenosti, digitalnog pripovijedanja i kreativne drame.

Sekcija će u drugom polugodištu voditi eTwinning projekt  Building schools with Bauhaus, kao jednom od diseminacijskih projekata Akreditacije u općem obrazovanja. Ciljevi projekta su poticanje višejezičnosti, primjena metode kombiniranog učenja i razvijanje transverzalnih vještina uz digitalno opismenjavanje u kombiniranim i hibridnim mobilnostima, obrazovanje za okolišnu održivost i aktivno i odgovorno sudjelovanje u demokratskom životu EU-a, promicanje novog  europskog Bauhaus - lijepa, održiva i zajednička budućnost, unapređivanje kvalitete škole, podizanje motivacije nastavnika te poticanje na napredovanja skupljanjem bodova, kvalitetnije praćenje i vrednovanje napredovanja učenika. Projekt ćemo provoditi na engleskom, njemačkom i talijanskom jeziku s partnerima iz Litve, Portugala i Turske.

Objavio : admin, 10.01.2023 23:04