Dan sigurnijeg interneta

Svake godine drugog dana, drugog tjedna, drugog mjeseca u svijetu se obilježava Dan sigurnijeg interneta. Ove godine to je 9. veljače. Cilj obilježavanja je promicanje odgovorne upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, pogotovo među mladima i djecom.

O (ne)odgovornom ponašanja u virtualnom svijetu i mogućim posljedicama takvog ponašanja pogledajte u video lekciji.

Objavio : admin, 03.02.2021 23:05

Za učenike i roditelje!

Školski odbor Srednje škole ban Josip Jelačić u prosincu 2018. godine donio je Pravilnik o sigurnoj i odgovornoj upotrebi informacijsko-komunikacijske tehnologije u školi. Pravilnik je dio sigurnosne politike Škole i donesen je s ciljem: jasnog definiranja načina prihvatljivog i dopuštenog korištenja IKT resursa Škole, zaštite informacijskog sadržaja i opreme, zaštite korisnika od različitih vrsta internetskog nasilja, promoviranja sustava i usluga koji su najprikladniji za mlade, poticanja aktivnog sudjelovanja djece u radu s IKT-om promovirajući sigurno, odgovorno i učinkovito korištenje digitalnih tehnologija u mrežnoj zajednici, razvijanja digitalnih kompetencija, propisivanja sankcija u slučaju kršenja odredbi Pravilnika.

Kako bi se učenici sigurno i odgovorno ponašali u virtualnom svijetu poželjno je da se i roditelji upoznaju s temeljnim dijelovima Pravilnika.

Objavio : admin, 03.02.2020 23:06

Zaštita sigurnosti djece na Internetu

Dragi učenici i roditelji!

Jesu li vam poznata pravila lijepog ponašanja na internetu? Što radite kada vas preko društvenih mreža ili e-maila kontaktiraju nepoznate osobe? Što je rizik privatnosti u on-line okruženju i kako ga izračunati? Kome se obratiti kada je vaša on-line privatnost narušena?

Ove i još mnogo korisnih informacija i praktičnih savjeta o zaštiti sigurnosti djece i mladih na Internetu i u svijetu mrežnih tehnologija donose vam publikacije objavljene na stranici HAKOM-a u okviru programa kojeg provode Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) u partnerstvu s Hrvatskom poštom.

Donosimo Vam poveznicu na jednu od navedenih brošura „Kako se zaštititi u svijetu Interneta i mobilnih telefona
Objavio : admin, 08.01.2020 23:33
    Arhiva : [0]
Virtualna šetnja

Učenička zadruga

STEAM WEB

E-potvrde

SSBJJ @ srednja.hr

OVDJE_2021_v3

Školski kurikulum daje pregled izborne nastave, izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, stručnih posjeta i ekskurzija, te posebnih projekata naše škole. Preuzeti ga možete na linku ispod.

sk_2020/2021_v1

Godišnji plan i program rada 2020 -2021 v1

Dokumenti i obrasci za prijevoz
(PREUZMI 01.09.2021)