.

OBAVIJEST POLAZNICIMA

IZRADA I OBRANA ZAVRŠNOG RADA

ZIMSKI ROK

Obavještavam sve polaznike koji završavaju programe obrazovanja odraslih da će se zimski rok obrane završnog rada održati u tjednu između 8. i 12. veljače 2016. godine. Točan datum utvrdit će se prema prijavama polaznika.

Kako bi izašli na obranu u zimskom roku potrebno je:

1. u suradnji s mentorom, odabrati temu završnog rada
  2. u izradi rada surađivati s mentorom kroz individualne konzultacije
  3. predati radnju (nakon što je odobrio mentor) – rok predaje radnje je 29. siječnja 2016. u 15,00 h (u tajništvo škole)
  4. prijaviti izlazak na obranu završnog rada – rok za prijavu je 29. siječnja 2016. u 15,00 h (u tajništvo škole); uz prijavu se prilaže ispunjeni indeks te obavlja plaćanje obrane završnog rada;

Voditelj

PROGRAMI

Upisujemo polaznike u obrazovanje odraslih (prekvalifikacija, dokvalifikacija, redovni programi) u sljedećim programima zanimanja:

• hotelijersko-turistički tehničar (4 godine)
  • ekonomist (4 godine)
  • komercijalist (4 godine)
  • turističko-hotelijerski komercijalist (4 godine)
  • prodavač (3 godine)
  • kuhar (3 godine)
  • slastičar (3 godine)
  • konobar (3 godine)

Uz te programe u obrazovanju odraslih nudimo i program osposobljavanja:

• PC operater
  • Osnovni tečaj slastičarstva

UPISI :

--------------------------

DOKUMENTI POTREBNI PRI UPISU:

• svjedodžbe svih završenih razreda srednje škole (u slučaju prekvalifikacije i li dokvalifikacije)
  • svjedodžba o završnom ispitu ( u slučaju prekvalifikacije i dokvalifikacije)
  • svjedodžba završnog razreda osnovne škole (u slučaju redovnog srednješkolskog obrazovanja)
  • domovnica
  • rodni list

NAČIN IZVOĐENJA NASTAVE:

• ukoliko je broj polaznika 12 do 15: kombiniraju se skupne konzultacije (nastava u večernjim satima te subotom) i individualne konzultacije nastavnika sa svakim polaznikom
  • ukoliko je broj polaznika manji: izvode se isključivo individualne konzultacije (za svaki predmet po 4 konzultacije)

PRAKTIČNA NASTAVA:

• izvodi se u istom broju sati kao i u redovitoj nastavi
  • svaki polaznik ima voditelja praktične nastave koji prati ostvarivanje praktične nastave izvan škole
  • mjesto izvođenja praktične nastave predlaže polaznik

Sve informacije na telefon 01/3399-984, 3399-985, 3399-986 ili na e-mail ban.josip.jelacic@zg.htnet.hr

OBAVIJEST SVIM POLAZNICIMA – pisanje eseja

Podsjećam sve polaznike da za neke predmete nije predviđen ispit već je njihova obveza pisanje eseja. To vrijedi za sljedeće predmete:

1. POLITIKA I GOSPODARSTVO (nastavnica B. Palijaš)
  2. ETIKA (nastavnica B. Palijaš)
  3. VJERONAUK (nastavnik B. Majstorović)
  4. TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA (nastavnica B. Kolaj)

O temi eseja te o rokovima do kojih esej mora dovršiti i predati polaznik se dogovara s predmetnim nastavnikom.

ŠTO JE ESEJ I KAKVIH JE KARAKTERISTIKA?

Esej je kraća prozna vrsta u kojoj se obrađuje različita tematika...na način koji uključuje razmišljanje i zaključivanje, ali također ima i sposobnost umjetničkog oblikovanja. Naziv "esej" dolazi od francuske riječi essai, što znači ogled. U eseju do izražaja dolazi osobni stav pisca...njegov vlastiti način izlaganja i zaključivanja, ali moraju biti prisutne i vrijednosti koje pripisujemo znanosti i filozofiji: određena dosljednost u zaključivanju, uviđanje važnosti nekih tema i sklonost prema misaonoj razradi problematike.

(Izvor: Wikipedija)

OBAVIJEST POLAZNICIMA – programi Komercijalist i Turističko-hotelijerski komercijalist Način izvođenja programa, polaganje ispita

Obzirom na veći broj polaznika obrazovanja odraslih za ova dva programa imamo organiziranu nastavu. Nastava se u pravilu održava četvrtkom i petkom, od 18,25 sati. Nastava se provodi koncentrirano, a to znači da se istovremeno izvodi nastava samo za dva predmeta (u ovom trenutku su to hrvatski jezik i matematika). Kad jedan od njih ispuni svoj fond sati, s nastavom započinje novi predmet. Nakon završetka nastave za pojedini predmet, nastavnik će odrediti vrijeme polaganja ispita koje ne može biti prije nego prođe tjedan dana od zadnjeg odslušanog nastavnog sata. Ispiti se, u pravilu, održavaju pismeno. Za ispite razlike (prve tri godine) ne organizira se nastava već ih polaznici polažu konzultativno-instruktivnom metodom, a to uključuje 4 individualne ili grupne konzultacije s nastavnikom i nakon toga izlazak na ispit u vrijeme koje s nastavnikom osobno dogovori. Svaki polaznik prije izlaska na prvi ispit treba predati indeks i jednu osobnu fotografiju na ovjeravanje kod voditelja programa obrazovanja odraslih (pedagog); indeks će biti ovjeren i bit će upisani predmeti koje polaznik treba položiti. Najmanje 3 dana prije izlaska na svaki ispit, polaznik je obvezan u tajništvu škole prijaviti ispit Prijavnicom (može se nabaviti u papirnicama Galeb). Na ispit se donosi ovjerena Prijavnica i indeks polaznika. Nakon uspješno položenog ispita, polaznik uzima ispunjeni indeks, a prijavnica ostaje nastavniku.

OBAVIJEST POLAZNICIMA – ostali programi
Način izvođenja programa, polaganje ispita

Obzirom na manji broj polaznika, za sve programe osim dva gore navedena, način savladavanja programa je konzultativno-instruktivnom metodom. To znači da se svaki predmet polaže tako da polaznik prethodno obavi 4 individualne ili grupne konzultacije s nastavnikom i nakon toga izađe na ispit u vrijeme koje s nastavnikom osobno dogovori.
Preporučam polaznicima da istovremeno na konzultacije ne idu za više od 3 predmeta. Tako će se na njih bolje moći koncentrirati i uspješnije ih savladati.

OBAVIJEST POLAZNICIMA
IZRADBA I OBRANA ZAVRŠNOG RADA
ZIMSKI ROK

OVDJE_2016_2017 ver02