Učenici SŠBJJ putovat će u šest europskih zemalja

Nakon uspješno provedenog eruopskog projekta Nastava 21. stoljeća koji je odjeknuo i u lokalnoj zajednici s pregršt aktivnosti i rezultata; od interaktivne izložbe otvorene za javnost „Jane Austen“, premijere učeničkog filma u GK Ante Kovačića „Sto godina od Velikog rata“ te prikazivanjem istog u  Muzeju Brdovec u sklopu izložbe o Prvom svjetskom ratu, SŠBJJ širi svoje europske horizonte i dalje.

U ovu školsku godinu ulazimo s tri ERASMUS+ projekta koji uključuju različite aktivnosti, kako za učenike tako i za nastavnike, a sam proces i finalni produkti će imati pozitivne učinke na cijelu lokalnu zajednicu. Prvi projekt „Rasti i razmišljaj“ uključuje stručno usavršavanje profesora diljem Europe na strukturiranim tečajevima i radom u drugim europskim školama, radi iskustva. Posebno smo ponosni na projekt „Odgajamo odgovorne građane“ čiji smo nositelj te u suradnji sa školama iz Portugala, Grčke, Poljske i Turske, planiramo razmjenu dobrih iskustava poučavanja te mobilnost učenika, kojima će ovo zasigurno biti neprocjenjivo obrazovno i životno iskustvo. Treći projekt „Nove metodologije u poučavanju“ uključuju isto tako putovanja nastavnika i učenika u Španjolsku, Portugal, Tursku i Litvu.

Čeka nas uzbudljiva i vrlo aktivna školska godina, a učenike raznolika obrazovna iskustva.

.