KROZ ZABAVNE POKUSE DO ZNANSTVENOG ZAKLJUČKA

objavljeno: 27.03.2024 10:33

...

Ideja ovog projekta je međuvršnjačko poučavanje, popularizacija znanosti i samostalno istraživanje. Učenici trećih razreda gimnazije i tehničara za računalstvo su uz pomoć svojih mentora Vesne Marić i Danijela Ptičara istražili neka njima zanimljiva područja prirodnih znanosti i matematike, odabrali jedan znanstveni zakon ili matematički pojam te osmislili jednostavan pokus koji bi taj zakon ili pojam približio i učinio zanimljivim.

Svoje pokuse i radionice izveli su u prvom razredu gimnazije i tehničara za računalstvo. Proučavajući odabrana područja stariji učenici produbili su svoje vlastito znanje, a radom s mlađim učenicima stekli iskustvo poučavanja. Naši prvašići su se sjajno zabavili, čuli iskustvo starijih kolega i prirodne znanosti i matematiku sagledali u jednom drugačijem svjetlu.

Ostale slike možete pogledati u galeriji !