Za učenike

G Suite

Za učenike

Srednja škola Ban Josip Jelačić u Zaprešiću regionalnog je karaktera; to je jedina srednja škola na području zaprešićkog kraja koja pokriva područje od 50000 stanovnika. Škola je svečano otvorena 16. listopada 2003. Izgradnju i opremanje ove moderne polivalentne škole omogućili su Ministarstvo prosvjete i športa, Zagrebačka županija i grad Zaprešić.

Djelatnost škole je srednjoškolsko obrazovanje koje obuhvaća različite vrste i oblike odgoja i obrazovanja, osposobljavanja i usavršavanja kojima se nakon završetka osnovnog školovanja omogućava stjecanje znanja i sposobnosti za rad i nastavak školovanja.

Škola je opremljena modernim praktikumima i laboratorijima, a nastava se održava uz pomoć suvremene tehnologije. Imamo najveću športsku dvoranu u županiji koja može primiti 1000 gledatelja, a na raspolaganju od vanjskih terena jesu 3 rukometna i 2 košarkaška terena te atletska staza. Knjižnica i medijateka, zajedno sa spremištem za knjige čine vrlo atraktivan Knjižničko-informacijski centar škole.

NASTAVA

Naša srednja škola nudi učenicima izvrsne uvjete za teorijski i praktičan rad. Sve su učionice opremljene projektorom i računalom sa stalnom internetskom vezom. Praktičan rad odvija se u suvremeno opremljenim praktikumima i laboratorijima. Za nastavu informatike, ali i brojnih drugih predmeta koji uključuju rad na računalu, na raspolaganju su četiri informatičke učionice. Većina je učionica u školi klimatizirana.

Neke od posebnosti naše škole su:

• poticanje inovativnih metoda i oblika rada (osobito projektnoga rada), terenske nastave i stručnih posjeta

• Erasmus + projekti

• eTwinning projekti

• vrlo bogata ponuda izvannastavnih aktivnosti i fakultativne nastave

• višefunkcionalan prostor školske knjižnice, a uz njega i prostor Galerije Anima

• izvrsni uvjeti za bavljenje sportom (atraktivna sportska dvorana i vanjski tereni s atletskom stazom)

• škola je partner Savezne Republike Njemačke (provođenje DSD programa – njemačke jezične diplome), član Europske asocijacije hotelijerskih i turističkih škola te član Mreže škola bez arhitektonskih barijera (MZOS)

• škola je članica Europske mreže škola koje potiču zdravlje (SHE – Schools for health in Europe), među malobrojnima u Hrvatskoj

• brojni projekti naš su zaštitni znak – u svibnju obilježavamo Dan projektne nastave i Dan otvorenih vrata, a tu su i projekti međunarodne suradnje, unaprjeđivanja učeničkih znanja, vještina i kompetencija, humanitarni i volonterski rad, preventivni programi i sl.

• naši učenici, uz potporu mentora, izrazito uspješno sudjeluju na natjecanjima znanja i vještina i smotrama; tijekom zadnje tri školske godine je 50-ak učenika naše škole nastupilo na državnim i međunarodnim natjecanjima

• za razliku od početka rada škole, kada je dosta nastavnika tek započinjalo svoju karijeru, danas naša škola broji dosta napredovanja u zvanju – u zvanju savjetnika je 5 nastavnika i stručnih suradnika dok je u zvanju mentora 10 nastavnika i stručnih suradnika.

DRŽAVNA MATURA

Od samog početka provođenja državne mature učenici naše škole s uspjehom ju polažu. Preko 90% učenika srednjih strukovnih programa i opće gimnazije izlazi na ispite državne mature i, ono čime se posebno možemo pohvaliti, postižu sjajne rezultate. Nakon završene srednje škole, naši učenici upisuju fakultete koji se nalaze u njihovom prvom i drugom izboru željenih studija.

Ravnatelj

Dr. sc. Alan Labus