Erasmus + KA229 projekt Media Smart Citizens of Future u SŠBJJ

Učenici i nastavnici SŠ Ban Josip Jelačić iz Zaprešića, u svojoj su školi u sklopu Erasmus+ KA 229 projekta – Media Smart Citizens of Future organizirali mobilnost pod nazivom Differntiating the media & Creating Media Content.

Krajem travnja (25. 4. – 29. 4.) učenici i nastavnici SŠ Ban Josip Jelačić bili su domaćini u sklopu svog petog Erasmus+ KA 229 projekta – Media Smart Citizens of Future. Teme  mobilnosti u Hrvatskoj bile su Differentiating the media i Creating media content. Dvadeset jedan učenik i osam nastavnika iz četiri zemalje: Litve, Italije, Portugala i Turske, zajedno s domaćinima iz Hrvatske, učili su o medijima, analizirali različite vrste medijskih sadržaja te na kraju i sami kreirali iste. U svim su radionicama i na terenskoj nastavi korištene inovativne metode poučavanja – igrifikacija, projektna nastava, suradničko i istraživačko učenje.

Mobilnost su učenici i nastavnici započeli aktivnošću This is Us u skolopu koje su svi sudionici predstavili svoju zemlju nakon čega je slijedio i kviz s čokoladnim nagradama. U nastavku su učenici sudjelovali na radionicama o jeziku i karikaturama u medijima kao i radionici o glagoljicu u kojoj su se učenici pobliže upoznali učeći pisati glagoljicu (Multilingualism in media literacy; Caricature as a medium; Glagoljica workshop - getting to know each other). Do kraja smo se mobilnosti bavili vrstama medija, analizirali medijske sadržaja te kreirali iste (Differentiating the Media; Structural Differentiation in Social Media; Creating Media Content; Break your own news!). Što su sve učenici izradili, možete vidjeti na Thinglinku Media Smart Citizens of Future.

U sklopu mobilnosti učenici su posjetili i TV Zapad kao i radio ZFM gdje su iz prve ruke vidjeli i isprobali kako nastaju TV i radio sadržaji. Učenici i nastavnici su također sudjelovali i u aktivnosti plogging kao dijelu eTwinning projekata #mojkrajija i zajedničkog eTwinning projekta Chocolate - to eat or not to eat. Erasmus+ projekt pružio nam je iznimnu priliku povezati i  eTwinning projekt na kojem surađujemo s istim partnerima.

Iako su dani bili ispunjeni marljivim radom učenika i nastavnika, pronašli smo vremena i za druženje i zabavu. Gosti, a i domaćini, (ponovo) su upoznali Zaprešić i Zagreb kroz aktivnost city-rally te posjetili  Muzej iluzija i Muzej čokolade uz stručno vođenje. Jedan smo cijeli dan proveli na Plitvičkim jezerima koja su oduševila naše goste unatoč kišnom vremenu. Pet dana mobilnosti prošlo je jako brzo. Ova nam je mobilnost donijela nova iskustva i prijateljstva koja će trajati cijeli život. Pozivamo Vas da prolistate Croatian Mobility eBook i veselimo se našoj sljedećoj mobilnosti u Ortoni u Italiji.

Objavio : admin, 09.05.2022 21:30