Uspjeh 3 naša filma na 15. filmskoj reviji mladeži

Filmska skupina SŠ Ban Josip Jelačić ostvarila je izuzetan uspjeh jer su čak 3 filma ovogodišnje školske produkcije ušla u službeni program 15. filmske revije mladeži koja se održava u Karlovcu od 9. do 12. rujna 2010.

Radi se o igranim filmovima „Homer naš svagdašnji“ i „Pauza“ te animiranom filmu „Unesi malo boje“. Ušli su u konkurenciju 39 odabranih filmova službene projekcije dok je prijavljenih filmova iz cijele Hrvatske bilo ukupno bilo čak 73.

Prema propozicijama Hrvatskog filmskog saveza autori prijavljenih radova ne smiju biti mlađi od 14 i stariji od 20 godina, a filmovi ne dolaze samo iz školskih produkcija već i iz kino klubova te od strane samostalnih pojedinaca. Upravo to čini ovaj festival daleko najznačajnijim i najvećim festivalom filmskog stvaralaštva mladih Hrvatske.

Organizatori festivala su Hrvatski filmski savez i Kinoklub Karlovac, uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Hrvatskog audiovizualnog centra, Grada Karlovca i Županije Karlovačke.

Nadamo se da će filmovi ostaviti dobar dojam i na brojne posjetitelje festivala koji promovira filmsko stvaralaštvo mladih, a autori filmova zaslužuju da ih istaknemo:

HOMER NAŠ SVAGDAŠNJI
(HDV / DVD-R, stereo, igrani, 2010, 9 min 39 sek)
Redatelj: Matija Kokolić
Na filmu sudjelovali: Nika Obučina, Luka Majić, Daniel Kuhar, Deni Ključarić, Stela Pošta, Hrvoje Greg Šimić, Michael Rada, Patrik Horvat, Karlo Barun, Kristijan Juriček
Voditelj: Miroslav Miljković
Filmska skupina Srednje škole Ban Josip Jelačić, Zaprešić

UNESI MALO BOJE
(HDV / DVD-R, stereo, animirani, 2010, 2 min 47 sek)
Redatelji: Katarina Jurina, Ivana Benko, Valentina Družinec
Voditelj: Jadranko Lopatić
SŠ ban Josip Jelačić i FKVK Zaprešić, Zaprešić