Srednja škola Ban Josip Jelačić uključena je u projekt Industrija 4.0

Škola je partner u projektu Regionalni centar kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u strojarstvu - Industrija 4.0 čija je vrijednost 46.634.586,53 kuna. Nositelj projekta, koji je u cijelosti financiran iz Europskog socijalnog fonda, je Srednja strukovna škola Velika Gorica.

U projekt su uključeni i Zagrebačka županija, Srednja strukovna škola iz Samobora, Srednja škola Dugo Selo, Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, Srednja škola Dragutina Stražimira, Srednja škola Ivan Švear Ivanić Grad, Srednja škola Vrbovec, Srednja škola Jastrebarsko, HZZ – Regionalni ured Zagreb, HOK- Obrtnička komora Zagreb, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Alas-Info d.o.o., Teh-Cut d.o.o. i Obrtničko učilište.

Cilj projekta: uspostava RCK koji će stručnim usavršavanjem odgojno-obrazovnih djelatnika, modernizacijom postojećih obrazovnih programa, razvojem novih programa i promocijom strukovnih zanimanja - provoditi učenje temeljeno na radu, poticati i podupirati inovativnost, razvoj i primjenu digitalnih proizvodnih tehnologija kod učenika i odraslih polaznika u svrhu cjelokupnog razvoja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u Zagrebačkoj županiji i Republici Hrvatskoj.

Elementi projekta su:

E1: Uspostava organizacije rada i razvoja regionalnog centra kompetentnosti

E2: Razvoj i/ili unaprjeđenje te provedba redovitoga strukovnog obrazovanja, programa obrazovanja odraslih u RCK

E3: Jačanje kompetencija odgojno obrazovnih radnika i mentora zaposlenih kod poslodavaca vezanih za provedbu programa redovitog strukovnog obrazovanja i programa za obrazovanje odraslih

E4: Promocija strukovnih zanimanja i rada RCK

EV: Promidžba i vidljivost

EPM: Upravljanje projektom i administracija

U sklopu projekta, čija provedba traje 48 mjeseci, do kraja 2023. godine, stručno se usavršavaju naši odgojno-obrazovni radnici, moderniziraju se postojeći obrazovni programi  i razvijaju novi te se općenito radi na promociji razvoju strukovnog obrazovanja.

Više informacija potražite na internetskoj stranici  projekta https://www.rck-vg.hr/ te na http://www.struktrurnifondovi.hr

Objavio : admin, 05.06.2021 09:00