spacer
industrija 4.0

Nogometaši osvojili drugo mjesto na poluzavršnici državnog natjecanja
zoom

...A samo ih je 15 sekundi dijelilo od prvog mjesta i odlaska na završnicu državnog natjecanja. No, krenimo redom...
Na poluzavršnicu su se plasirale srednjih škola iz Siska, Bjelovara, Krapine i, naravno, Zaprešića. Žrijeb je odredio da u polufinalu igramo protiv Bjelovara. Utakmica za naše hrabre dečke nije započela najbolje jer je Bjelovar poveo u 6. minuti. No, trener Hrvoje Matanović je tražio strpljenje koje se isplatilo u 13. minuti kada smo izjednačili lijepim golom Marka Čosića iz prekida. Neriješenim se rezultatom krenulo u drugo poluvrijeme, ali već u trećoj minuti nastavka (18.), Antun Strjački nas je doveo u zasluženo vodstvo. Nakon toga, kvalitetniju igru naših potvrdili su novim golovima Marko Čosić (24.) i Nikola Cingulin (29.) za konačnih 4:1. Čekalo nas je finale!
U finalu nas je čekala domaća ekipa Krapine koja je dosta sretno pobijedila ekipu Siska izvođenjem šesteraca nakon završnih 2:2. Naravno, domaćin je imao glasnu podršku iz gledališta, ali to kao da je dodatno motiviralo kapetana ekipe Armina Adilovića koji nas dovodi u vodstvo već u 2. minuti! Iako smo imali kontrolu igre, nismo do kraja poluvremena izdržali pritisak i domaćin izjednačuje u 13. minuti na 1:1.
Odmor je dobro došao našima, zgusnuli smo redove i strpljivo čekali šansu. I dočekali je – u 25. minuti najbolji igrač turnira Marko Čosić nas dovodi u vodstvo od 2:1! Domaćin pokušava sve da izjednači pa je i njihov golman došao na našu polovicu terena, a to kažnjava Antun Strjački i u 27. minuti s polovine terena povećava naše vodstvo na 3:1. Našoj sreći nije bilo kraja, ali... Inače korektni suci nisu obraćali pažnju na veselje naših igrača i dozvolili su da se krene s centra iako naši nisu bili pripremljeni tako da Krapina odmah smanjuje rezultat na 3:2.
Još uvijek vodimo i pobjeda je nadomak ruke, dečki igraju sjajno, a golman G. Jurić brani sve šuteve prema golu. A onda peh, jedan od brojnih udaraca završio je na ruci jednog od naših i sudac 15 sekundi prije kraja (!) pokazuje na kazneni udarac. Njihov golman ga uspješno izvodi i izjednačava rezultat na 3:3. Više nema vremena za preokret. Započinje serija kaznenih udaraca u kojoj domaćini imaju više sreće i pobjeđuju. Bili smo tako blizu, a tako daleko...
Na kraju, ostala je velika tuga što se nismo plasirali na državno natjecanje jer je ova ekipa svojom kvalitetom, igrom i ponašanjem na terenu to zaslužila. Finalnu utakmicu dečki su odigrali fantastično i samo ih je (ne)sreća zaustavila na putu (možda) i do osvajanja titule državnih prvaka. Nadamo se da je iduća godina prava prilika za to, tim više što će se čak 9 učenika sadašnje ekipe za to boriti i sljedeći put.

Pravilnik

Pravilnik o izradbi i obrani zavrsnog rada možete preuzeti OVDJE.

Udžbenici

Konačne liste odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava prema odabiru stručnih aktiva u školama možete preuzeti

OVDJE_2023_v1

Udžbenik povijesti

Državna Matura

Informacije od državnoj maturi možete naći OVDJE

Završni rad

Upute za izradbu i obranu završnog rada OVDJE.

Poslovnik o radu školskog prosudbenog povjerenstva i povjerenstva za obranu završnog rada. OVDJE