Women’s History Month & Monat der Frauengeschichte 2021

Women’s History Month & Monat der Frauengeschichte 2021 je projekt proveden u mesecu ožujku u sklopu fakultativnih nastava iz engleskog i njemačkog jezika te Sekcije za poticanje višejezičnosti, s ciljem obilježavanja mjeseca žena. Učenici prvih, drugih i četvrtih razreda kroz različite su aktivnosti osvijestili problem s kojima se žene susreću te također istraživali žene koje su mijenjale povijest.

Projekt je započeo aktivnošću #ChooseToChallenge. Učenici su istraživali s kakvim se problemima žene susreću u društvu, u obitelji i na radnom mjestu, zapisivali su nepravde/stereotipe kojima se žele suprotstaviti na post it notes (u razredu i virtualno na Google Slides) sudjelujući na taj način u ovogodišnjem međunarodnom projektu #ChooseToChallenge. Nakon toga su izrađivali postere i umne mape koje su prezentirali u razredu.

Učenici drugih razreda su na fakultativnoj nastavi najprije proučavali osobine žena uzora te nakon toga izrađivali Word Art-e s pridjevima. Nakon ove uvodne aktivnosti učenici su istraživali žene koje su mijenjale povijest i kreirali Kahoot kvizove i pisali pjesme u akrostihu o odabranim ženama koristeći Canvu.

Projekt je završio najopsežnijom aktivnošću #WomenInHistoryStreet - izradom videa o ženama koje su mijenjale svijet. Nakon što su odabrali i istražili odabranu osobu (postignuća, osobnost, obitelj), napisali su naraciju koju su i snimili pomoću alata vocaroo.com. Svaki učenik je dizajnirao dva slajda na Google Slides te na iste stavio svoje audio snimke. Prezentacija je pretvorena u video uradak koji je objavljen na You Tubeu. U sklopu aktivnosti, učenici su sudjelovali u izradi zajedničkog kviza u Google Slides kao popratnog materijala uz video.

Radom na projektu učenici su razvijali svoje transverzalne vještine, kritički su promišljali informacije pronađene na internet, kreativno se izražavali izradom postera, Google Slidesa, pisanjem pjesama u akrostihu te naracije za video. Učenici su također vršnjački vrednovali uratke uspoređujući i komentirajući radove učenika pomoću aktivnosti Two stars and a wish te samovrednovali aktivnost #WomenInHistoryStreet  pomoću rubrike za vrednovanje.

Projekt Women’s History Month završio je upotrebom izrađenih materijala na satovima prvih razreda. Prvi su razredi u sklopu redovne nastave odigrali Kahoote te pogledali video #WomenInHistoryStreet i riješili kviz vezan uz video.

Učenici 4.c razreda projektu su se pridružili na njemačkom jeziku te su pisali #, izrađivali oblake riječima i umne mape, a na 1. stranom jeziku pisali su pisma ženama kojima se dive zbog njihovog utjecaja u povijesti. Kako je sve to izgledalo, pogledajte ovdje.

Materijali su dostupni na web stranici projekta @visejezicnostussbjj, a naš rad možete pratiti i na instagramu.

#ssbjj #visejezicnostussbj #2b #Women'sHistoryMonth #MonatderFrauengeschichte #4c

Objavio : admin, 15.04.2021 20:27