DSD-CUP Zaprešić VI. Međunarodni rukometni turnir, 10. - 11. studenoga 2016.

DSD-CUP Zaprešić

VI. Međunarodni rukometni turnir, 10. - 11. studenoga 2016.

U četvrtak, 10. i u petak, 11. studenoga u sportskoj dvorani naše škole održava se Međunarodni rukometni turnir DSD-CUPZaprešić.

Na natjecanju sudjeluju sljedeći timovi:

-DSD CROATIA (Srednja škola Ban Josip Jelačić Zaprešić; XVIII. gimnazija Zagreb, Gimnazija Lucijan Vranjanin Zagreb)
-Graz, Austrija
-Gyönk
, MađarskaNiederkassel, Njemačka
-Ptuj, Slovenija
-Sokal, Ukrajina

Otvorenje turnira je u četvrtak u 12 sati. Po prvi put će na turniru sudjelovati i Rukometni diplomatski tim koji će odigrati uvodni susret protiv međunarodne ekipe učenika. Kapetan ovog tima svjetski je i olimpijski rukometni prvak - Denis Špoljarić!

Završetak turnina predviđen je u petak oko 15 sati, svečanim proglašenjem pobjednika.

Škole koje sudjeluju na turniru su  DSD-škole u kojima se učenici/ce pripremaju za polaganje ispita Njemačke jezične diplome uz potporu Savezne Republike Njemačke.

Turnir je proteklih godina  stekao iznimnu pozornost i priznanje.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske kao i Ministarstvo vanjskih poslova Savezne Republike Njemačke, sa svojim sredstvima za potporu sportu, posebno podupiru ovaj projekt  - i zbog  poticanja ostvarivanja prekograničnih kontakata među mladima i radi  korištenja njemačkog jezika u njihovom sporazumijevanju. Potporu projektu su također izrazila i veleposlanstva država sudionika turnira: Savezna pokrajina Bavarska, Njemački rukometni savez i brojni drugi gospodarski partneri.

DSD CUP 2016 - PLAKAT

Dobro došli!