GOSTOVANJE PUTOPISCA I FOTOGRAFA DAVORA ROSTUHARA

GOSTOVANJE PUTOPISCA I FOTOGRAFA

DAVORA ROSTUHARA

četvrtak, 3. ožujka. u 16.45, višenamjenska dvorana

Hrvatska iz zraka, izložba je i fotomonografija koja Hrvatsku, njene prirodne ljepote, ljude i običaje prikazuje iz dosad neviđene perspektive. Autor projekta i fotografija Davor Rostuhar, sedam godina je snimao našu zemlju iz zraka, kroz sva godišnja doba, zabilježivši fascinantne i čudesne prizore.

U četvrtak, 3. ožujka u 16.45, imat ćemo prilike čuti o nastajanju projekta Hrvatska iz zraka te o nužnosti zaštite prirodne i kulturne baštine. Davor Rostuhar, fotograf i putopisac, također će objasniti ulogu koju originalni, kreativni umjetnički projekti igraju u postizanju tog cilja.

Predavanje je ujedno i uvod u izložbu plakata Hrvatska iz zraka koju ćemo uskoro moći pogledati u našoj školskoj galeriji Anima. Deset plakata ove izložbe, postavljenih uz predavanje u višenamjenskoj dvorani, izvrsna su uvertira u izložbu koja nudi jedan novi pogled na ljepote naše zemlje.

Udruga Klub za ekspedicionizam i kulturu  (KEK) nositelj je najopsežnijeg hrvatskog fotografsko-istraživačkog projekta National Geographic – Hrvatska iz zraka u kojem je autor Davor Rostuhar tijekom sedam godina preletio i dokumentirao Hrvatsku iz zračne perspektive. Rezultat projekta kolekcija je od 200 vrhunskih fotografija koje su uvrštene u fotomonografiju, prvu u Hrvatskoj koja nosi brend prestižnog svjetskog magazina National Geographic.

Edukativna izložba plakata Hrvatska iz zraka, organizirana u suradnji s Ministarstvom obrazovanja, znanosti i sporta, sastavljena je od 30 fotografija  koje  na inovativan način prikazuju prirodne ljepote te materijalnu i nematerijalnu  baštinu Republike Hrvatske. Fotografije/plakati imaju veliku edukativnu vrijednost u području geografije, povijesti, razvoja, kulture te u pogledu promicanja važnosti zaštite prirodnih i kulturnih vrijednosti. Naglasak je na fotografijama koje prikazuju bioraznolikost Hrvatske te zaštićenu materijalnu i nematerijalnu kulturnu baštinu.

Objavio : admin, 26.02.2016 23:32