DSD-CUP Zaprešić

IV. Međunarodni rukometni turnir, 7. studenoga 2014.

U petak, 7. studenoga u sportskoj dvorani naše škole održava se Međunarodni rukometni turnir DSD-CUPZaprešić. Turnir počinje u 10.00 sati.

Na natjecanju sudjeluju, kao i protekle tri godine:

- DSDCROATIA (XVIII.gimnazija Zagreb, Gimnazija Lucijana Vranjanina i SŠ Ban Josip Jelačić, Zaprešić)

- GimnazijaGyönk, Mađarska

- GimnazijaPtuj, Slovenija

- HIBHandball - TeamGraz, Austrija

Ove godine prvi put sudjeluje i rukometna momčad Škola #3 iz Sokala/Ukrajina.

Škole iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske koje sudjeluju na turniru su  DSD-škole u kojima se učenici/ce pripremaju za polaganje ispita Njemačke jezične diplome uz potporu Savezne Republike Njemačke. Posredovanjem Kulturnog foruma Republike Austrije na natjecanju sudjeluje i rukometna momčad Handball-Team iz Graza. Škola iz Ukrajine nudi trenutno pojačanu nastavu njemačkog jezika uz privatnu potporu.

Turnir je u proteklih tri godine  stekao iznimnu pozornost i priznanje. Tako i rukometna skupina DSDCROATIA uživa službenu podršku, kroz sportske poticaje, Ministarstva vanjskih poslova Savezne Republike Njemačke.

Završetak je predviđen oko 17 sati, svečanim proglašenjem pobjednika.

Dobro došli!

Objavio : admin, 06.11.2014 18:30