HOMMAGE ANTUNU GUSTAVU MATOŠU

učenice/i naše škole i Dražen Šivak

uz 100. obljetnicu smrti

ponedjeljak, 17. ožujka 2014. u 14 sati

u višenamjenskoj dvorani u prizemlju

Središnja ličnost hrvatske moderne, Antun Gustav Matoš, pjesnik, novelist, putopisac, kritičar, feljtonist i polemičar, umro je u Zagrebu, 17. ožujka 1914.

I naša škola pripremila je svojevrsni hommage ovom književniku rijetke erudicije i ljepote izraza.

U ponedjeljak, 17. ožujka u 14 sati, u višenamjenskoj dvorani, učenici/ce iz 4.a podsjetit će nas na pisca koji je živio samo četrdeset i jednu godinu, a koji je bio toliko stvaralački plodan.

O europskom okruženju A.G. Matoša govorit će Klara Gelo, o Matošu hrvatu i europejcu, Ivana Mihaljević, a Marija Horvat predstavit će Matoša kao središnje ime hrvatske moderne. Čut ćemo uglazbljene stihove pjesama Utjeha kose i Notturno, i dva kvarteta: Barbara i Stefani Pijetlović, Tina Studak i Lana Ujević te Filip Vodopić, Luka Jović, Marin Tučić i Dominik Brumen.

Naš gost, glumac Dražen Šivak, kroz prozne ulomke i pjesme dočarat će nam Matošev stil.

Moderatori su Helena Gjurčević i Luka Vujnović.

Osim naših maturanata/ica gimnazijalaca, učenici/ce prvih, drugih i trećih razreda predstavili su Matoša u likovnim djelima hrvatskih umjetnika, a i sami su se likovno okušali: Danijela  Vlahov, Antonija  Smirnjak, Ivan  Pismarović (1.a); Tin  Župančić, Petar  Jakovina (1.b);  Valentina Galic, Helen Petković i Anton Zorkić (1.c); Magdalena  Andrić, Teodora  Kralj (2.a); Petra  Dalić (2.b); Lucija  Belinić (3.a); Maria  Đurić i Ana Svalina (3.b). Radove je moguće vidjeti na panoima u višenamjenskoj dvorani.

U ponedjeljak može se i pogledati power point prezentacija, putovanje kroz lik A. G. Matoša, koju su priredili Iva Zajec i Lovro Majić (1.a).

Objavio : admin, 13.03.2014 19:20