Ususret našoj kreativnosti

Ususret našoj kreativnosti

uz izložbu Ivane Tomić Raj na Zemlji i predstojeće blagdane

srijeda, 19. 12. 2012. u 19.10, II. kat, galerija Anima

Naš najdublji strah nije da smo nesposobni. Naš najdublji strah je da smo moćni izvan svih granica. Plaši nas naše svjetlo, a ne naš mrakKad našem svjetlu dopustimo da sja, mi nesvjesno dajemo dozvolu i drugim ljudima da i oni čine isto… (M. Williamson, Povratak u ljubav)

Uz izložbu Ivane Tomić Raj na Zemlji i predstojeće blagdane i mi ćemo ići ususret našoj kreativnosti, pjevat ćemo, svirat ćemo, čitat ćemo poeziju…

Sudjeluju: Helena Gjurčević, Sara Grebenar, Karlo Kožina, Ana Pavlović, Barbara Pijetlović, Stefani Pijetlović, Tina Studak, Lana Ujević, Ante Zeljko i Petar Zeljko.

Dođite i pridružite nam se!

Osvrt na izložbu

Raj na Zemlji

Ciklus slika Ivane Tomić Raj na Zemlji simboličan je i nadrealan svijet u kojem nema kompromisa. Tematika i motivi se poklapaju u vizualno zvučnoj harmoniji boja i oblika. Nijedan ljudski lik, odnosno anđeosko biće ili razigrani cirkusant na slikama ne dodiruje tlo.

Većina prizora s letećim muškim i ženskim likovima odigrava se negdje gore, negdje gdje postoji lakoća života, ples i spokojstvo. Prizori gradova i otoka s gradovima, isto tako odražavaju bezvremenu dimenziju, kao da oduvijek postoje. Poetski je to svijet, pun nježnih, suptilnih nijansi boja ili pak vrlo jakih, i opet simboličnih. Tako npr. zlatne pozadine sugeriraju onozemaljski prostor, božanski, ili plava, također, dominira slikom i daje joj dubinu kontemplativne prirode. Sve u svemu, ciklus odaje autoričin interes za transcedentalni prostor i vrijeme u kojem je sve moguće.

Ivana Tomić rođena je u Zagrebu 1977. godine. Diplomirala je na nastavničkom smjeru Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu 2001. u klasi prof. Ljubomira Stahova. Predaje likovnu umjetnost na srednjoj školi Ban Josip Jelačić u Zaprešiću. Uz rad u školi aktivno se bavi slikarstvom. Izlagala je na nekoliko samostalnih i više skupnih izložbi. Članica je HDLU-a. Živi i radi u Zaprešiću.

Kontakt: 091 760 37 31

Objavio : admin, 14.12.2012 18:43