DSD-CUP Zaprešić

POZIVNICA

„Godina njemačkog jezika u Hrvatskoj“

DSD-CUP Zaprešić

Međunarodni rukometni turnir, 4.11.2011

Petak, 4.studenog 2011, u športskoj dvorani Srednje škole bana Josipa Jelačića Zaprešić (Trg dr. Franje Tuđmana; 10290 Zaprešić), održava se po prvi put međunarodni rukometni turnir  DSD- CUP Zaprešić. Turnir je zamišljen kao aktivnost u sklopu raznih događanja povodom „Godine njemačkog jezika u Hrvatskoj“.

Na natjecanju sudjeluju:

• DSD CROATIA
    (Srednja škola Zaprešić, XVIII.gimnazija Zagreb, Gimnazija Lucijana Vranjanina)
  • Gimnazija Gyönk/Mađarska
  • Gimnazija Ptuj, Slovenija
  • HIB Handball- Team Graz/ Austrija

Namjera organizatora je dugoročno iskoristiti međunarodni ugled rukometa u Hrvatskoj, kako bi na taj način omogućili preko granične kontakte među mladima u regiji i potaknuli njemački jezik kao zajednički jezik.

Škole iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske su tzv. DSD škole u kojima se provodi i priprema ispit Njemačka jezična diploma Konferencije ministara kulture. DSD škole podupire Savezna Republika Njemačka. Na osnovi posredovanja  Austrijskog kulturnog foruma na natjecanju sudjeluje i rukometna ekipa iz Graza.

Kako bi se putem natjecanja utvrdila dugoročna tradicija, pobjednički trofej (donacija od RWE Hrvatska), biti će u vlasništvu pobjednika na temelju tzv. kružnog modela. Trofej ostaje u vlasništvu pobjedničke ekipe godinu dana sve dok ga neka druga rukometna skupina ne pobjedi. U slučaju da druga rukometna skupina osvoji trofej, on automatski prelazi u njihovo vlasništvo. Pobjednički trofeji za prva tri mjesta koji pak ostaju u trajnom vlasništvu pobjednika donacija su Slobodne države Bavarske, tvrtke MESSER CROATIA PLIN d.o.o. Zaprešić i  Grada Zaprešića. Najbolji igrači turnira biti će nagrađeni od tvrtke TOVEDO.

Natjecanje započinje u 11:00 sati i igra se na temelju  „Lige sustava“ ( razigravanje). Završetak je oko 18:00 sati.

Organizatori se raduju Vašem interesu i potpori   te se nadaju   mnogobrojnoj posjeti tijekom napetih i poštenih utakmica.

DSD-CUP Zaprešić   -  c/o Dr. Gerald Hühner/Koordination - Mobile: 00385-95-588 1193  - E-Mail: huehnersi@web.de

Objavio : admin, 27.10.2011 20:51